Aktīvās atpūtas iespējas Latvijā

Ja esi aktīvās atpūtas cienītājs, tad Latvija ir īstā vieta, kur izbaudīt dažādas aktivitātes, jo Latvijā ir pieejamas ļoti daudzveidīgas aktīvās atpūtas iespējas.

Tā kā Latvija nav kalnu zeme, daudziem var likties, ka šeit ir tikpat kā neiespējami nodarboties ar kalnu slēpošanu, bet tā patiesībā nemaz nav, jo katrā Latvijas novadā ir pieejamas arī kalnu slēpošanas trases, kurās ikviens var doties slēpot vai snovot. Ja vēlies uzzināt kaut ko vairāk par slēpošanu, apmeklē mājas lapu http://www.kordeskalns.lv/2016/05/27/sleposana-ziema/).

Ja vēlies izbaudīt aizraujošas brīvdienas ar ģimeni, tad droši dodies uz piedzīvojumu parku “Tarzāns”, kurš atrodas Siguldā, Peldu ielā 1. “Tarzāns” ir lielākais brīvdabas piedzīvojumu parks visā Baltijā. Šajā parkā ir izveidotas vairākas trases, kuras savā starpā atšķiras ar grūtības pakāpi, tā kā interesanti būs gan pieaugušajiem, gan bērniem. “Tarzānā” kokos ir izvietoti vairāk nekā 100 dažādi šķēršļi, kuri ir jāpārvar. Šie šķēršļi atrodas līdz pat 20 m virs zemes. Kā dažus no šķēršļiem var minēt pasaules čempiona Martina Dukura skeletonu, olimpiskā čempiona Māra Štromberga velosipēdu, ar kuru ir jābrauc pa trosi apmēram 10 metru augstumā.

Latvijā cilvēkiem tiek dota iespēja lidot, jo Siguldā tika izveidots pirmais vertikālais vēja tunelis Austrumeiropā. Siguldas “Aerodium” vēja tunelis ļauj planēt gaisā. Vēja plūsma šajā tunelī ir tik spēcīga, ka tā spēj pacelt cilvēku gaisā. Lidot šajā tunelī ir droši, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Minimālais lidojuma laiks ir 2 minūtes, taču jāatceras, ka lidojumi notiek siltajā sezonā instruktora klātbūtnē. Pirmajā reizē ir ieteicams lidot no 4 līdz 6 minūtēm. Lidošana šajā tunelī ir ne tikai izklaide, bet tā uzlabo arī līdzsvara izjūtu un uzlabo koordinācijas spējas. Cenas par lidošanu ir diezgan dārgas, jo 2 minūtes darba dienās maksā 33 eiro, bet brīvdienās – 37 eiro, savukārt 4 minūtes darba dienās izmaksā 53 eiro, bet brīvdienās – 61 eiro utt., tā kā, ja vēlies pavadīt laiku Siguldas “Aerodium” vēja tunelī, plāno to laicīgi, lai nebūtu jāaizņemas kāds no ātrajiem kredītiem.

Izbraucienos pa Latvijas upēm (pa Gauju, Abavu, Amatu u.c.) ar laivām var vērot Latvijas skaistākās dabas ainavas – zaļos un plašos mežus, krastu iežu atsegumus un citas pasakainās vietas. Pašas ekstrēmākās izjūtas sagādās laivu brauciens pavasarī.

Latvijā cilvēki ir iecienījuši izjādes ar zirgiem, kuras dod iespēju baudīt Latvijas dabu un brīžiem ļoti nepieciešamo klusumu. Latvijā ir vairāk nekā 130 vietas, kurās var izjāt ar zirgu instruktora vadībā.

Latvijas skaisto dabu var izbaudīt, braucot ar velosipēdiem. Velosipēds katru gadu iegūst aizvien lielāku popularitāti. Attīstās arī veloceliņu tīkls. Latvijā braucieniem ar velosipēdu vispiemērotākās ir Ziemeļkursas, Vidzemes, Alūksnes un Latgales augstienes, jo šajās augstienēs ir līkumoti zemes ceļi, kuri dod iespēju izbaudīt ne vienu vien pārsteidzošu ainavu.

Noteikti katrs bērns būs sajūsmā par Ventspils Bērnu pilsētiņas apmeklēšanu, jo šajā Bērnu pilsētiņā ir izvietoti vairāki desmiti rotaļu ierīču, vasarā darbojas arī īpaša kafejnīca bērniem. Visa gada garumā svētdienās šajā bērnu atrakciju parkā notiek arī dažādi atraktīvi pasākumi bērniem. Bērnu pilsētiņa tika atklāta 2000. gadā.

Pateicoties Baltijas jūrai un neskaitāmajiem ezeriem, Latvijā var nodarboties ar dažādiem vēja un ūdens sporta veidiem, piemēram, vindsērfingu (vindsērfings (windsurfing) – ūdens sporta veids, kurā izmanto vējdēli un buru). Latvijā ir vairāki vindsērfinga klubi, kuros var iznomāt nepieciešamo inventāru un kuros var instruktoru vadībā apgūt vindsērfinga pamatus.

Pēdējā laikā Latvijā populārs paliek kaitsērfings (kitesurfing) – salīdzinoši jauns sporta veids, kurā, izmantojot liela izmēra vadāmu pūķi, sportists ar vēja spēku burā pa ūdeni, kā arī pa ledu vai sauszemi. Latviskotais kaitsērfinga nosaukums varētu būt pūķošana. Latvijas dažādā jūras krasta līnija padara kaitsērfingu iespējamu pie jebkura vēja virziena, jo vienmēr var atrast kādu vietu, kur vējš pūš uz krastu.

Gandrīz visās Latvijas ostās un dažos iekšējos ūdeņos ir jahtu piestātnes, tā kā var teikt, ka Latvijā populāra ir kļuvusi arī burāšana ar jahtu. Jahtas grupē un klasificē dažādi: pēc konstrukcijas, korpusa formas, takelāžas, buru izkārtojuma, buru laukuma, braukšanas rajona, izmantojuma, lieluma, iegrimes un gaitas.

8 thoughts on “Aktīvās atpūtas iespējas Latvijā

  1. Pingback: Par Lattelecom – Collectoria

  2. Pingback: Alkohols un tā vēsture – AlcoHouse

  3. Pingback: Kas ir geocaching? – Melnā Mamba

  4. Pingback: Kāpēc ir vajadzīgs sports? | Sporta klubs

  5. Pingback: Pirmskāzu ballītes – Kāzas | Kāzu plānošana | Padomi kāzu rīkošanā

  6. Pingback: Vēlies neaizmirstamu nedēļas nogali? Dodies uz kādu no Latvijas pilīm vai muižām! – Svinību vietas un lietas

  7. Pingback: Medusmēneša ceļojumi – Kāzas | Kāzu plānošana | Padomi kāzu rīkošanā

  8. Pingback: kuponi24.lv un to sadarbības partneri | Atlaižu kuponi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *