Jūrmala – Baltijas lielākā kūrortpilsēta

Jūrmala ir pilsēta Latvijā, kura atrodas apmēram 25 kilometrus uz rietumiem no Rīgas. Šī pilsēta ir kļuvusi ne tikai par lielāko kūrortpilsētu Latvijā, bet arī visā Baltijā. Jūrmala ir vienīgā Latvijas kūrortpilsēta un pirmā pilsēta visā valstī, kas uzņemta Eiropas Kūrortu asociācijā (angļu: ESPA – The European Spas Association). Jūrmalu no divām pusēm ieskauj ūdens – pilsētas dienvidu mala robežojas ar lielāko Zemgales upi Lielupi, toties pilsētas ziemeļu mala robežojas ar Rīgas jūras līci. Jūrmala ir iecienīta starptautisku konferenču un sanāksmju vieta.

Vēsturiski pilsēta ir apvienojusi vairākus ciemus: Ķemerus, Jaunķemerus, Sloku, Kaugurus, Vaivarus, Asarus, Valterus, Mellužus, Pumpurus, Jaundubultus, Dubultus, Majorus, Dzintarus, Buldurus, Lielupi un Priedaini.

Kas Jūrmalu padara tik īpašu?

Jūrmalas bagātība ir tās dabas resursi – jūras un priežu mežu svaigais gaiss, baltās kvarca smiltis pludmalē, dažādi minerālūdeņi (ar sērūdeņraža, broma, kā arī nātrija hlorīda sastāvu), ārstnieciskās kūdras un sapropeļa dūņas. Vietējie resursi un dabas apstākļi liek Jūrmalas pilsētai lepoties ar divu veidu kūrortiem visā pilsētas teritorijā – balneoloģisko un piejūras klimatisko kūrortu.

Jūrmalas pludmale ir 26 km gara, klāta ar baltām kvarca smiltīm. Pludmale ir fantastiska vieta atpūtai ar ģimeni, draugiem un vieta veselības uzlabošanai un stiprināšanai – viļņu šalkoņa iedarbojas nomierinoši, priežu mežu un jūras svaigais gaiss labi iedarbojas uz elpošanas ceļiem, pastaigas pa mīkstajām un siltajām jūras smiltīm ar basām kājām norūda un samazina sasprindzinājumu. Majoru un Jaunķemeru pludmales ir ieguvušas Zilo karogu. Tas nozīmē to, ka šīs pludmales ir tīras, drošas un labiekārtotas. Šajās pludmalēs var iznomāt ūdens velosipēdus un ūdens motociklus, spēlēt futbolu, volejbolu, kā arī mācīties sērfot.

Jūrmalu raksturo arhitektūra ar kokgriezuma dekoriem, ar vasarnīcu apbūves tipa namiem un kūrortiestādēm, kas jau no 19.gadsimta un 20.gadsimta pirmās puses ir kā ietekmīga būvniecības iezīme pilsētas apbūvē.

Pilsētas kūrorta aizsākumu vēsturi var iepazīt ikviens no mums Jūrmalas pilsētas muzejā, bet visu par kādreizējo zvejniekciemu vēsturi var uzzināt Brīvdabas muzejā.

Jūrmala kā ārstniecības kūrorts bija pazīstama jau 18.gadsimta beigās, kad tautas dziedniecībā sāka izmantot sērūdeņraža avotus, kūdras un sapropeļa dūņas, ar kurām īpaši bagāti ir Ķemeri (Bad Kemmern). Šī pilsētas daļa tika nosaukta par godu mežsargam Kemeram, pie kura savulaik brauca cilvēki ārstniecības nolūkos.

Mūsdienās dabiskie ārstnieciskie faktori iegūst aizvien lielāku nozīmi veselības uzlabošanā un stiprināšanā, tāpēc Jūrmalā ir pieejamas vairākas kūrortu ārstniecības iestādes, kuras piedāvā rehabilitācijas, dziedniecības un SPA pakalpojumus, kas ietver fizioterapiju, fizikālo terapiju, ūdens aerobiku, masāžas, sāls istabas, ārstniecisko vingrošanu zālē vai pludmalē un citas procedūras, kuras tiek izstrādātas individuāli apmeklētājam dažādu profesionāļu uzraudzībā.

Jūrmalas pilsētā ir vairāk nekā 50 dažādas viesnīcas, piemēram, SPA viesnīca “Pegasa pils” (vairāk informācijas par “Pegasa pili” vari atrast mājas lapā pegasapils.lv), viesnīca “Dzintars”, viesnīca “Alba” u.c. Savā starpā viesnīcas atšķiras ar komforta un cenu līmeni. Vasarā, pateicoties lielai tūristu apmeklētībai, lētākās naktsmītnes tiek ļoti ātri rezervētas. Lielā pieprasījuma dēļ vasaras laikā arī cenas naktsmītnēm Jūrmalā ievērojami palielinās. Ja Tu plāno pavadīt brīvdienas Jūrmalā, veic viesnīcas rezervāciju laicīgi, lai nerastos lieki izdevumi un lai nebūtu jāaizņemas mūsdienās tik ļoti populārie ātrie kredīti.

Katru gadu Jūrmalā tiek rīkots starptautisks konkurss “Jaunais vilnis”. Pirmais konkurss notika 2002. gadā. Pateicoties “Jaunajam vilnim”, Jūrmalā vienmēr kopā tiek sapulcētas plaši pazīstamas zvaigznes no Krievijas un visas pasaules.

Jūrmalā ir viss vajadzīgais, lai aizmirstu savas ikdienas rūpes un lai stiprinātu un uzlabotu savu veselību.

8 thoughts on “Jūrmala – Baltijas lielākā kūrortpilsēta

  1. Pingback: “Cosmos” piedalās konkursā “Jaunais vilnis” – Grupa Cosmos

  2. Pingback: Kas ir SPA, kāpēc ir ieteicams apmeklēt SPA? – Pegasa Pils

  3. Pingback: Dažādu alkoholisko dzērienu glabāšana, pasniegšana un baudīšana – AlcoHouse

  4. Pingback: “Cosmos” dalībnieki šobrīd – Grupa Cosmos

  5. Pingback: Vietas, kur vislabāk relaksēties – Svinību vietas un lietas

  6. Pingback: Cigarešu kontrabanda Latvijā – Mana Ēna

  7. Pingback: Masāžu ietekme uz cilvēka organismu – ZenskijKlub

  8. Pingback: Atpūtas iespējas ziemā – oSala.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *