Labākie restorāni Latvijā

Pateicoties restorānu nozares profesionāļiem, ekspertiem un gardēžiem no ārzemēm –Vācijas, Zviedrijas, Igaunijas, Norvēģijas, Somijas, Šveices, Dānijas u.c. valstīm, jau trešo gadu pēc kārtas (2013, 2014, 2015) Latvijas iedzīvotāji var uzzināt, kuri ir labākie restorāni visā Latvijā.

Kurš tad ir pats labākais restorāns Latvijā?

Vislabākais restorāns Latvijā viennozīmīgi ir restorāns “Vincents”, kura galvenais šefpavārs ir plaši pazīstamais Mārtiņš Rītiņš. Šis restorāns jau visus trīs gadus ir ieguvis “Ekselence labākā restorāna Latvijā” titulu. “Vincents” jau no atvēršanas brīža (no 1994. gada 3. aprīļa) ir kļuvis par vienu no gardēžu iecīnītākajiem galamērķiem visā Ziemeļeiropā. “Vincents” atrodas vienā no gleznainākajiem Rīgas Jūgendstila rajoniem (Elizabetes iela 19, Rīga), apmēram 15 minūšu gājienā no Vecrīgas. Restorāna ēdienkarte ir piemērota visiem apmeklētājiem – gan tādiem, kuri grib ieturēt ikdienas vakariņas, gan tādiem, kuri vēlas sarīkot kādu īpaši svinamo pasākumu u.c. Restorāna nosaukums jau ir plaši izskanējis ārpus Latvijas robežām. “Vincentā” ēdienu ir baudījušas tādas slavenības kā Japānas Imperators, Eltons Džons, Princis Čārlzs, Džordžs Bušs, Hestons Blūmentāls, Angela Merkele un citi. Restorāna darba laiks ir sekojošs: no pirmdienas līdz sestdienai 18:00 – 22:00, toties svētdienās restorāns ir slēgts.

Kā otrais labākais restorāns Latvijā ierindojas “Bibliotēka No. 1 Restorāns”, jo visus trīs gadus šis restorāns iegūst 2. godalgoto vietu restorānu topā. Šī restorāna galvenais šefpavārs ir Māris Jansons. Arī šis restorāns atrodas Rīgā (Tērbatas ielā 2). Māris savā restorānā ir radījis vienreizēju mūsdienu Latvijas virtuves bibliotēku, kurā apkopoti kvalitatīvākie sezonālie produkti un milzīga pieredze. Pateicoties Māra radītajai 9 kārtu ēdienkartei, restorāna apmeklētājiem tiek nodrošināts multi – maņu baudījums, kas darbojas garšas kārpiņu, acu, deguna un emociju līmenī, ko panāk speciāla pieeja ēdienu arhitektūrā. Restorāna darba laiks ir sekojošs: no pirmdienas līdz sestdienai 12:00 – 24:00, svētdienās no 11:00 līdz 24:00  ar pārtraukumu no plkst. 16:00 līdz 17:00.

2013. gadā un 2014. gadā kā trešais labākais restorāns Latvijā ierindojās 3 pavāru restorāns “Tam labam būs augt”. 2015. gadā šis restorāns ieguva 4. vietu. Šī restorāna šefpavāri ir 3 ietekmīgi vīrieši – Juris Dukaļskis, Mārtiņš Sirmais un Ēriks Dreibants. “Tam labam būs augt” ir atklātās virtuves tipa restorāns, kuru ļoti iemīļojuši ir gan rīdzinieki, gan Latvijas un citu pasaules vietu iedzīvotāji. Šis restorāns ir pavisam nesen izveidots. 2011. gada septembrī to dibināja Latvijā plaši pazīstami pavāri M. Sirmais un Ē. Dreibants. Šis restorāns ļoti strauji ieguva popularitāti iedzīvotāju vidū. Neskatoties uz sasniegtajiem panākumiem dažu gadu laikā, restorāns ir atvērts un pieejams pilnīgi visiem no pirmdienas līdz svētdienai 12:00 – 23:00.

2015. gadā kā trešais labākais restorāns ierindojās restorāns “Muusu”, kurš atrodas Skārņu ielā 6, Rīgā. Šī restorāna galvenais šefpavārs ir Kaspars Jansons. “Muusu” ēdienkartes pamatā ir stabilas kulinārās vērtības – mūsdienu Eiropas klasika, kur vieta atstātakrāšņām interpretācijām un sezonāliem akcentiem, taču vienlaikus ir ieturēta cieņa pret visu, kas ir svaigs un vietējas izcelsmes. Ja vēlies paēst vēlās brokastis, ieturēt biznesa pusdienas, pavadīt vakaru ar draugiem, tad dodies uz restorānu “Muusu”. Restorāna darba laiks ir sekojošs: no svētdienas līdz ceturtdienai 12:00 – 23:00, toties piektdienās un sestdienās restorāns strādā 12:00 – 24:00.