Ievērojamākās apskates vietas Latvijā

Latvija (Latvijas Republika) ir valsts Ziemeļeiropā, Baltijas jūras austrumu krastā. Latvijā vēsturiski ir izveidojušies 4 novadi – Kurzeme, Latgale, Zemgale un Vidzeme.

Kurzeme vienmēr cilvēkiem saistās ar Baltijas jūru, tās kāpām, bagātām pilsētām, mežiem un pasakainām ainavām. Ja atrodies Kurzemē, noteikti apskati tādas vietas kā Kuldīgu, Jūrkalnes stāvkrastu. Kuldīga ir sena Hanzas pilsēta. Šī pilsēta vienmēr ir saistījusi cilvēkus un viņu uzmanību. Kuldīga atrodas Ventas upes krastā, tā kā, ja atrodies Kuldīgā, apskati arī Ventas rumbu – platāko ūdenskritumu Eiropā (~ 249 m). Noteikti ir jāredz arī Senais ķieģeļu tilts pār Ventu, kurš ir viens no garākajiem ķieģeļu tiltiem Eiropā. Ja vēlies pavadīt aizraujošas brīvdienas, dodies uz Kuldīgu! Bet nevar nepieminēt arī to, ka Kurzemē ir vērts apskatīt Jūrkalnes stāvkrastu. Varētu teikt, ka šis stāvkrasts ir viena no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm.

Latgale tiek saukta par “zilo ezeru zemi”. Apvidū starp Aglonu, Krāslavu un Ezerniekiem ir koncentrēts vislielākais ezeru skaits Latvijā. Šajā novadā atrodas krāšņas ainavas. Ja atrodies Latgalē, noteikti apmeklē tādas vietas kā Aglonas baziliku, Velnezeru, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un Leļļu muzeju «Leļļu karaļvalsts». Aglonas bazilikas celtniecība ir veikta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Iekštelpu rotā marmora celtnes detaļas rokoko stilā. Šajā svētnīcā (Aglonas bazilikā) glabājas bagāta gleznu un citu mākslas vērtību kolekcija. Velnezers (saukts arī Čertoku un Valnezeru) atrodas netālu no Aglonas. Ezera ūdenī nav lielas ūdensaugu un ūdensdzīvnieku daudzveidības, lielu ezera apkārtnes platību aizņem priežu meži. Šo ezeru parasti iekļauj dažādos tūrisma maršrutos. Par Velnezeru vietējie iedzīvotāji zina stāstīt daudzus un dažādus nostāstus, piemēram, pie ezera cilvēki ilgstoši nevarot uzturēties, jo no Čertoka tiek izstarota negatīva enerģija, kā arī ezerā nedrīkstot peldēties, jo varot noslīkt. Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas un kultūras centrs, kas atrodas Dinaburgas cietokšņa artilērijas arsenāla ēkā, kurš piedāvā aplūkot dažādas ekspozīcijas, kuras izvietotas 2000 m² lielā platībā. Leļļu muzeja īpašniece un veidotāja ir māksliniece J. Mihailova, kas gada laikā ir radījusi 150 lelles, kuras izvietotas dažādos interjeros. Katrai lellei ir savs stāsts. Muzeja īpašniece kopā ar domubiedriem ir uzšuvusi arī senlaicīgus tērpus gan pieaugušajiem, gan bērniem, tā kā arī katra muzeja apmeklētāja, ietērpjoties senlaicīgajās drānās, var pārtapt par princesi, bet katrs apmeklētājs – par princi.

Zemgale ir novads ar plašiem līdzenumiem. Šī novada augsne vienmēr bijusi ļoti auglīga. Ja atrodies Zemgalē, tad noteikti apskati tādas vietas kā Rundāles pili un muzeju, Tērvetes dabas parku, Bauskas pili. Rundāles pils ir nozīmīgākā baroka stila pils Latvijā (celta laika posmā no 1736. līdz 1740. gadam). Rundāles pils ansamblī ietilpst arī saimniecības ēkas un parks. Kopš 1972. gada pilī atrodas Rundāles pils muzejs.  Tērvetes dabas parks ir dabas parks, kas atrodas Tērvetes novada un Jelgavas novada teritorijā. Šajā dabas parkā ir vairāk nekā simts koka skulptūru, kuras veidotas pēc latviešu rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugu motīviem. Ja vēlies pavadīt aizraujošu dienu ar ģimeni, dodies uz Tērveti! Bauskas pils ir viduslaikos celta Livonijas ordeņa pils, kas 16. gadsimtā tika paplašināta Kurzemes un Zemgales hercoga galma vajadzību dēļ, kuru mūsdienās ir vērts apskatīt.

Vidzeme cilvēkiem parasti saistās ar krāšņu kalnainu dabu un rosīgām pilsētām. Vidzemē atrodas Latvijā augstākais reljefa punkts Gaiziņkalns. Ja atrodies Vidzemē, noteikti apskati tādas vietas kā Gaujas Nacionālo parku, Turaidas muzejrezervātu. Gaujas nacionālais parks ir Latvijas lielākais un vecākais nacionālais parks. Izveidots 1973. gadā. Šis parks aizsargā vairāk nekā 90 tūkstošu hektāru lielu Gaujas ielejas krāšņāko posmu no Murjāņiem līdz Valmierai. Turaidas muzejrezervāts atrodas Siguldā. Šajā teritorijā atrodas Turaidas mūra pils, Turaidas Rozes piemiņas vieta, Tautasdziesmu parks ar Dainu kalnu un baznīca ar Baznīckalnu.

Nevar neapskatīt arī Latvijas galvaspilsētu Rīgu, kurā ir ļoti daudz apskates vietu, piemēram, Vecrīga ir ļoti iecienīta tūristu atpūtas vieta ar mazām, šaurām un bruģētām ieliņām un dažādām arhitektūras celtnēm.

Ja esi nolēmis doties ekskursijā pa Latviju, plāno ceļojumu jau laicīgi, lai nebūtu jāveic mūsdienās tik ļoti populārie ātrie kredīti.

One thought on “Ievērojamākās apskates vietas Latvijā

  1. Pingback: Apskates vietas, kuras jāredz, ceļojot pa Baltijas valstīm – Ceļojumu tirgus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *